Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Volksvagen Passat je evropské označení osobního automobilu střední třídy vyráběného německým koncernem Volkswagen od roku 1973. Původní verze B1 byla odvozena od Audi 80. V současnosti je na trhu už šestá generace. Do dubna 2007 bylo celkem vyrobeno více než patnáct milionů vozů Passat, mimo jiné pod názvy VW Santana a VW Dasher[1].

Passat figuruje v nabídce německého výrobce již od roku 1973. Passat je k disp800px-vw_passat_variant_typ_b5gp_pic01.jpgozici jako sedan nebo praktické kombi variant. Předností Passatu jsou kvalitní materiály, prostorný interiér a velký zavazadelník. Kladem je i vysoká bezpečnost, což v roce 2001 potvrdily čtyři hvězdičky z testů Euro NCAP. Výhodou je i široká nabídka pohonných jednotek.

Historie

První Passat nahradil modely 1600 a 411. Nový typ měl moderní design se splývavou karoserií a pohon předních kol. Motor byl uložen vpředu podélně. Nebyl chlazený vzduchem ale vodou. Nejvýkonnější model dosahoval až 63 kW. V nabídce byl dvoudveřový nebo čtyřdveřový model s designem od Giugiara. O rok později se objevilo kombi. Od roku 1978 byly v nabídce i vznětové motory. Od roku 1980 nastoupila druhá generace. V něm, konkrétně v modelu Passat GT Syncro (s karoserií kombi) se poprvé objevil pohon všech kol. Od roku 1988 se představila třetí generace. Charakteristická pro ní byla absence mřížky chladiče. Zmizela také splývavá záď a vůz se představil jako klasický sedan. Novinkou byl také sportovní motor VR6 o výkonu 128 kW. Od roku 1993 se prodávala čtvrtá generace. Vrátil se otvor na masce chladiče. Objevil se systém ABS a čelní airbagy. Také se objevil první turbodiesel s přímým vstřikováním. Už po třech letech byla ale vystřídána pátou generací.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář